Президент Володимир Зеленський, на думку українських патріотів, легко переймає найгірші манери найжалюгідніших очільників держав

На своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук український громадський діяч, координатор Руху добровольців «Простір свободи» Тарас Шамайда висловився з приводу спілкування президента та прем’єр-міністра України.

Лише за кілька місяців режиму Зеленського Україна вже докотилася до класичного путінсько-лукашенківського стилю…

Posted by Taras Shamayda on Friday, January 17, 2020

“Лише за кілька місяців режиму Зеленського Україна вже докотилася до класичного путінсько-лукашенківського стилю спілкування президента з прем’єром. Це коли президент — він же цар, вождь і світоч — виховує прем’єра і розповідає йому як жити, а той слухняно бере під козирок і дякує сонцесяйному на мудрість і турботу. А потім усе це крутять по ящику, щоб народ бачив велич, силу і доброту царя.

Зрозуміло, що совковій частині населення такий стиль дуже до вподоби. Але кожна вільна, гідна і відповідальна людина розуміє: так бути не може. Бо Україна – не Росія, не Іран і навіть не Білорусь. У нас демократична країна і в ній нема ні царів, ні фюрерів.

Oleh Smal “Ukraine. TV-president Volodymyr Zelensky” (https://www.cartoonmovement.com)

Поведінка президента, який чомусь вирішив, що має повноваження виховувати прем’єра, приймати у нього заяву про відставку і вказувати, що і як має робити уряд – ганебна і неприйнятна. Втім, так само Зеленський поводиться і з депутатами, і з мерами, і з ким завгодно – як начальник країни, що чхати хотів на закони і Конституцію.

Але ще більш ганебна поведінка прем’єра Гончарука. Який, будучи главою виконавчої влади в парламентсько-президентській республіці навмисне принижує і Конституцію, і парламент, і власний уряд, і робить усе для підтримки диктаторських замашок Зеленського. Гончарук несе заяву про відставку не в Верховну Раду, як це прямо передбачає Конституція, а президенту. Тим самим даючи останньому можливість підвісити уряд і обійти річний імунітет уряду від відставки.

Глава виконавчої влади як вірнопідданий холоп слухає менторські повчання президента і дякує за мудрість і велич. При цьому – прогулюючи разом з усім кабміном годину уряду в парламенті, де уряд зобов’язаний бути за законом. Щоб потім прийти до Ради лише для того, щоб ще раз подякувати сонцесяйному президенту – великому вождю і учителю.

Це — огидно. Такого в незалежній Україні ніколи не було, і, сподіваюся, ніколи більше не буде. Бо Україна — це Європа. А революція, учасником якої не був верховний блазень, але був нинішній прем’єр Гончарук, називалася Революція Гідності”.